Chceš být moe Affs [x]


jak na pozadí na blog

22. března 2009 v 13:26 | ♥Sarca♥

Tapety / obrázky do pozadí na blog se obvykle používají :

1) na okraje stránky - zde můžeš zvolit libovolné pozadí, které bude ladit se záhlavím. Pamatuj, že základní oživovací částí designu blogu je záhlaví. Takže to s pestrostí tapet nemusíš nijak zvlášť přehánět. Rozhodně nedoporučuji nic blikavého. Odvádí to pozornost a na vzhledu nepřidá.
2) na stránku pod textem - v tomto případě jakékoliv obrázky, či tapety rozhodně nedoporučuji. Text se mnohdy velmi obtížně čte a ať už jsou informace pro čtenáře jakkoliv zajímavé, čtení po chvilce vzdají a blog opouští. Zvol jednotnou barvu na které bude barva textu dobře vynikat.
  • Na www.Blog.cz není možné nahrát obrázky menší jak 10 x 10 pixelů a větší jak 400kB.
  • Pokud vytvoříš pozadí z obrázků/tapety, je dobré zadat na pozadí podobnou barvu jakou má tapeta. Někdy se stává, že vše na blogu je načteno, ale obrázek tapety se zobrazí opožděně. Toto může způsobit, že text bude špatně čitelný (to v případě, že by byla barva textu a pozadí v podobném odstínu). Nastavením podobné barvy jako má pozadí se případná obrázková mezera doplní, text lze snadno přečíst a nevypadá to tak blbě.
  • Snaž se používat obrázky s co nejmenší velikostí (kB).
  • Vybírej odstíny určité barvy namísto čisté barvy, která je příliš dráždivá.
  • Na www.Blog.cz se při výběru vhodných barev může na první pohled zdát, že jsi omezen/a nabídkou palety barev. Toto se dá jednoduše vyřešit tak, že zadáš do políčka (na levo od palety barev) číslo jednotlivého odstínu barvy - hexadecimální číslo (začíná vždy mřížkou #). Paletu barev s čísly nalezneš v sekci "Nástroje - Paleta barev" . Nebo můžeš použít jednoduchý program Anry Color Picker (214kB) se kterým lze snadno zjistit číslo barvy z kteréhokoliv obrázku (číslo barvy se získá stisknutím kláves ALT+C).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama